Softwarová řešení na míru

EDI komunikace - Maggio|EDI

Je samostatný modul softwaru Maggio určený pro zabezpečení EDI komunikace. Modul Maggio|EDI byl vyčleněn jako samostatný modul schopný napojení na běžné podnikové systémy, který spolehlivě a levně vyřeší Vaši EDI komunikaci.

Modul je samostatnou jednotkou, která Vám zcela nezávisle od dalších částí našeho systému umožní vše potřebné pro úspěšné vedení EDI komunikace. Další informace o EDI komunikaci a modulu Maggio EDI najdete na našem produktovém webu www.maggio.cz.

V základní verzi obsahuje níže definované standardní funkcionality. Samozřejmě jsme připraveni modul upravit nebo doplnit dle Vašich požadavků na míru.

Obousměrná elektronická komunikace

Komunikace pomocí Modulu Maggio|EDI probíhá oběma směry, funguje tedy pro příjem i odesílání EDI zpráv. Odesílaná zpráva (zpravidla elektronický dodací list) může být  doplněna o tisk štítků například ve standardu GTL (Global Transport Label), tedy údaje na štítku budou propojeny s údaji v odesílané elektronické zprávě.

Napojení na stávající ERP systém 

V rámci implementace Vám modul pro elektronickou komunikaci napojíme na stávající ERP nebo jiný informační systém, který již používáte (např. Helios, Navision). Integrované rozhraní zajistí datovou komunikaci, tedy načtení a využití všech potřebných existujících dat a naopak uložení získaných dat zpět do stávajícího ERP systému.

Příjem a odeslání dat

Modul zabezpečí propojení se softwarem pro odesílání a přijímání EDI zpráv ve standardu OFTP2 (Odette File Transfer Protocol), tedy pro komunikaci s Vašim obchodním partnerem. Pro tento účel máme připraveno propojení se softwarem Mendelson, se kterým máme dobré zkušenosti. Tento software poskytuje jeho tvůrce ve zcela dostačující verzi zdarma.

Šifrování, dešifrování a formáty zpráv 

Po přijetí zprávy ji modul dešifruje a data zapíše do Vašeho podnikového systému. U odesílání naopak načte z Vašeho informačního systému potřebná data, zašifruje je do požadovaného formátu a předá hotovou zprávu k odeslání. Modul poskytuje i rozhraní pro vytvoření zprávy ručně. V základní verzi pracuje s formáty zpráv EDIFACT a VDA.

Notifikace zpráv 

Po přijetí zprávy jsou odpovědné osoby modulem informovány o této skutečnosti a o obsahu zprávy prostřednictvím emailu.

Pokud Vás zajímají další informace k modulu Maggio|EDI, můžete nás nezávazně kontaktovat. Níže se můžete také podívat na specifika napojení EDI komunikace u vybraných konkrétních subjektů:

EDI s Johnson Controls

EDI komunikace se společností JOHNSON CONTROLS INTERNATIONAL řešená pomocí modulu Maggio EDI se zabezpečením tisku štítku GTL (Global Transport Label) dle požadavku JCI.

EDI s Magna EXT. & INT.

EDI komunikace se společností MAGNA EXTERIORS & INTERIORS dle standardu VDA se zabezpečením tisku štítku VDA.

Kontaktní formulář

Newsletter

Nově vyvíjený software společnosti FINSOFT (pracovní název Maggio) je softwarový systém umožňující jako jednu z funkcí pokročilé plánování a řízení výroby (integrační platforma – advanced planning and scheduling). Realizováno za podpory: MPO   EU logoOPPI